Liberečtí letos v O2 areně ani jednou nevyhráli, v pondělí mají poslední pokus

Čtvrtfinálová série mezi Libercem a pražskou Slavií dospěla k šestému utkání. Za stavu 3:2 pro svěřence Vladimíra Růžičky se vrací na led do O2 areny v hlavním městě a před Bílými Tygry je další těžký úkol: odvrátit druhý mečbol sešívaných a poprvé v této sezóně vyhrát na ledě v největší hale v naší republice. Šesté čtvrtfinále začíná v pondělí v 18:10.

HC Slavia Praha

Slavia svůj první mečbol v sobotu nevyužila. I přes hodně aktivní hru v první třetině pátého utkání se Pražané poprvé v sérii, a vůbec poprvé proti Tygrům v této sezóně, nedokázali gólově prosadit. A vzhledem ke dvěma zásahům Liberce do sítě červenobílých je jasné, že se série vrátí do hlavního města.

Recept na Tomáše Vošvrdu v minulém utkání nikdo ze Slávistů nenašel, ani Marek Tomica.

Vondrka a spol. si tak postup mezi nejlepší čtyřku extraligy budou chtít vybojovat na vlastním ledě. A do karet jim hraje hned několik faktorů. Především je to skutečnost, že Slavia doma Liberec ve všech čtyřech dosavadních kláních v této sezóně porazila, a také výborná forma Pražanů v O2 areně v play-off. Včetně předkola proti karlovarské Energii vyhráli sešívaní ve vyřazovacích bojích již pět zápasů v řadě a ani jeden neprohráli (naposledy doma Slavia prohrála 16. ledna).

V pondělí by do vysočanské haly mohla dorazit nejvyšší návštěva v dosavadním průběhu této série (zatím 9087 diváků na čtvrtý zápas). V Liberci byly dva duely vyprodány a na jeden dorazilo více jak sedm tisíc diváků, v Praze zatím v obou utkáních odolala hranice deseti tisíc.

Furch Dominik       4,90 branky na zápas/úspěšnost zásahů 87,50%
(statistiky jsou včetně zápasů předkola)

Nejproduktivnější Tygry v sérii - obránce Marek Trončinský.

Po čtvrteční prohře 4:3 ve Vysočanech si Liberečtí hokejisté vytyčili jasný, leč velmi obtížný cíl. Třikrát v řadě porazit pražskou Slavii. První třetinu tohoto úkolu už družina kouče Kalouse zvládla, když v sobotním utkání odvrátila první mečbol sešívaných a po trpělivém výkonu podpořeném výtečným Vošvrdou v brance si došla pro vítězství 2:0. O góly se postarali kapitán Nedvěd a v play-off zatím velmi produktivní forvard Tomáš Vak.

Trenéři před pátým utkáním série pořádně zamíchali se sestavou. Tah s nasazením mladého Tomáše Vošvrdy místo Marka Pince vyšel a vysoký gólman si hned připsal čisté konto. Dál se výrazně zpřeházelo složení útočných trojic.

V pondělí čeká na Tygry druhá třetina jejich nového úkolu, a ta bude možná nejtěžší. Vyhrát na ledě v O2 areně se totiž Tygrům letos nepovedlo, a ani oba předchozí duely v sérii v Praze z pohledu Severočechů moc vydařené nebyly. Kouč Kalous po sobotní klání prohlásil, že jeho tým se nyní jede pokusit „o nemožné,“ tedy vyhrát na slávistickém ledě.