Ohlasy k zápasu

Máme na čem pracovat, smutnil po prohře v Třinci Jaroslav Vlach

Třinec/Liberec – Po čtyřech domácích duelech přišel na řadu výjezd do působiště úřadujícího mistra - Třince. Tento zápas se pro šelmy zprvu nevyvíjel vůbec slibně, ve třetí periodě ale dokázaly skóre srovnat a prát se o výhru. V posledních minutách měli více sil Oceláři a v domácím prostředí uzmuli výhru. "Škodíme si sami," říká po výsledné prohře 3:6 Jaroslav Vlach.

Podle očekávání jste sehráli velmi těžký duel. Jak ho hodnotíš?
Dvě třetiny nebyly ideální. Řekli jsme si k tomu něco v kabině, zjednodušili jsme hru a šli víc do brány. Padl nám tam jeden šťastný gól, pak jsme dali další z přesilovky, ale bohužel si škodíme vlastními chybami a to nás stojí body.

Rozhodly vaše chyby, nebo třinecké zkušenosti?
Řekl bych, že to byla směs obojího. Oceláři jsou zabijáci a umí si poradit. Rychle potrestají chyby, které soupeř udělá.

Na čem hodláte do příštího utkání zapracovat?
Je třeba pracovat na hodně věcech, jelikož se to nevyvíjí úplně podle našich představ. Vlastně je potřeba pracovat téměř na všem a pořád.

Filip Pešán o nevydařeném výjezdu
Nechybělo moc a odvezli bychom si odtud bod. Bohužel jsme v závěru udělali takovou technicko-taktickou chybu, což soupeř potrestal.

Jak se ti po dvouzápasové stopce vracelo do tempa?
Ty dva zápasy šly hned po sobě, takže to nebyla tak dlouhá doba. Snažil jsem se v té vynucené pauze především kvalitně trénovat.

Bylo pro tebe hodně těžké sledovat dvě domácí utkání z tribuny s pocitem, že klukům nemůžeš pomoci na ledě?
Samozřejmě to bylo těžké. Chtěl bych hrát každý zápas, ale musel jsem se s tím vyrovnat a fandil jsem jim, jak to šlo.

Nyní vás čekají Pardubice a Sparta. Je dobře, že si tyto silné soupeře odbydete najednou?
Myslím, že každý soupeř je těžký. Liga je hodně vyrovnaná a je jedno, jestli se jede do Pardubic, nebo na Kladno. Na každé utkání se musíme perfektně připravit.

Bude v těchto těžkých duelech na starších hráčích, aby drželi tým pohromadě a motivovali ty mladší?
To není jen o těch starších, je to o všech. Bavíme se o naší hře každý den, nejen před duely s takhle silnými soupeři.