Mladá Boleslav doma nevyhrává. Potvrdí dosavadní trend i Bílí Tygři?

L i b e r e c - Páteční podvečer přinese další porci extraligového hokeje a Bílí Tygři u toho nebudou chybět. Od 17 hodin a 30 minut se představí na ledě Mladé Boleslavi, se kterou před dvěma lety svedli tvrdé boje v barážové skupině. Podaří se Severočechům vítězně zvládnout i druhý zápas pod vedením nového kouče?

BK Mladá Boleslav

Boleslavští vstoupili do sezony 2014/15 ve velkém stylu, když v prvním kole rozstříleli mistrovský Zlín 5:2. V tu dobu ještě samozřejmě nikdo netušil, jakých rozměrů zlínská krize nabere. V dalších kolech víceméně středočeský celek střídal výhry s prohrami a pohyboval se mezi extraligovým průměrem.

David Výborný stále velí boleslavské ofenzivě

Mezi 28. zářím a 5. říjnem však Mladá Boleslav vybojovala ze tří zápasů pouhý jeden bod za remízu po základní hrací době na ledě královéhradeckého Mountfieldu a situace nevypadala dobře. Jak je ale pravidlem letošní sezony černozeleného celku, výsledková houpačka se zhoupla znovu na druhou stranu.

Svěřenci Františka Výborného tak pro změnu z dalších tří zápasů vydolovali bodů hned šest a momentálně jim po 12 duelech patří šestá příčka extraligové tabulky. S Bílými Tygry se však utkají na domácím ledě, kde jim štěstí paradoxně nepřeje. Z pěti zápasů, které se sehráli pod střechou ŠKOENERGO Arény, úspěšně zvládli jen jeden.

Středočechy již několikátou sezonu na ledě táhne zkušený David Výborný, jenž se na pár sezon společně s celou Mladou Boleslaví schoval v nižší soutěži a nyní znovu ukazuje svůj hokejový kumšt na nejvyšší české úrovni. Zatím si ve zmiňovaných 12 zápasech připsal tři branky a osm asistencí a vládne interní klubové produktivitě. O jedinou přihrávku zpátky ale číhá libereckému fanouškovi dobře známý Tomáš Klimenta.

Michal Valnet (184 minut) 3,26 branky na zápas/úspěšnost 89,13%

První zápas pod vedením Rostislava Čady zvládli hráči na jedničku. V Litvínově, kde se střetli s dosud neporaženou Vervou, výborně vstoupili do utkání a po první třetině vedli 2:0. Dvakrát se liberecká smečka prosadila také v prostředním dějstvím a nakonec si odvezla tři body za výhru 4:1.

Dvakrát se v nedělním zápase prosadil čtyřiadvacetiletý Martin Bakoš, jenž se k týmu připojil na konci září. Slovenský útočník si, zdá se, pod Ještědem rychle zvykl a v devíti zápasech si připsal už šest bodů a je třetím nejproduktivnějším útočníkem týmu.

Libereckou útočnou vozbu vyztužil zkušený Branko Radivojevič

V pomalu končícím říjnovém týdnu doznala liberecká ofenziva jedné podstatné změny. K libereckému týmu se připojil zkušený slovenský forward Branko Radivojevič, jenž v minulosti spolupracoval s trenérem Čadou ve Slovanu Bratislava.

“V současné době máme na marodce bohužel hned několik hráčů, kteří jsou ze hry dlouhodobě, a bylo tedy třeba doplnit kádr. Příchod zkušeného útočníka navíc výrazně zvýší konkurenci v útočných řadách. Věřím, že Radivojevič nám pomůže v rozhodujících a klíčových momentech nejen jednotlivých zápasů, ale třeba i celé sezóny,“ komentoval nejnovější přírůstek generální manažer Ctibor Jech.

Jaká bude realita se poprvé ukáže právě v pátek na ledě Mladé Boleslavi. Úvodní buly je naplánováno na 17 hodin a 30 minut.