Mladší dorost v Hradci Králové neuspěl, a domů se tak vrací s prázdnou

Hradec Králové/Liberec - Tygři narazili v rámci osmého kola na první mužstvo tabulky. Hradec po většinu zápasu diktoval tempo hry a tahal za delší konec. Jedinou branku Severočechů zaznamenal v polovině utkání Jakub Šuráň. Tygři se tak musejí vracet domů s prázdnou.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Zaprvé, bych řekl, že to byl oboustranně dobrý zápas. První třetinu jsme byli lepší než soupeř, měli jsme spoustu šancí a kdyby to bylo 3:0 nebo 4:0, nemohl se nikdo divit. Zase jsme si vybrali slabší třetinku, to byla ta druhá. Na jejím konci jsme mohli dostat gól na 2:2, Dan Dvořák chytil velikou šanci. Ve třetí třetině už jsme byli zase lepší. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec):
Kluky jsme připravovali, že na nás Hradec od začátku vlítne, protože si věří a je právem první. První třetina nám ale vůbec nevyšla. Hradec byl daleko aktivnější, rychlejší v pohybu a prohráli jsme ji 0:2. To si myslím, že rozhodlo. Pak už jsme tahali za kratší konec, i když jsme trochu zvedli pohyb a měli i nějaké šance. Na konci druhé třetiny jsme mohli dát z dorážky gól na 2:2, pak by to možná mohlo být lepší. Udělali jsme ale zbytečný faul, dostali jsme na 3:1, a to už se s takovým soupeřem těžko dotahuje. Hradec zaslouženě vyhrál.