Ohlasy k zápasu

Naposledy jsem něco podobného zažil asi v páté třídě, usmíval se po zápase liberecký Tomáš Klimenta

L i b e r e c - Po první bezbrankové třetině by asi málokterý hráč doufal, že po ukončení té druhé bude na ukazateli svítit stav 8:0. Kladno zažilo patnáct minut libereckého inferna a po druhé přestávce už mohlo spřádat plány na odplatu, protože utkání bylo již zřejmě rozhodnuté. Bílí Tygři zavalili gólovou lavinou brankářské duo Kopřiva - Cikánek, přičemž každý inkasoval stejnou porci . „Po čtvrté brance Kladno zřejmě rezignovalo,“ popisovala po zápase severočeská „24“.

Dnes jsi měl Tomáši hodně blízko hattricku. Nemrzí tě to?
Byl jsem dnes hodně blízko hattricku, ale nemrzí mě to vůbec.

V závěru utkání jste hráli přesilovou hru pět na tři. Zde se už dalo myslet na hattrick?
Já jsem nastoupil až ke konci početní výhody. Co k tomu chybělo? Zřejmě asi gólová střela.

Osm branek v soupeřově síti za jednu třetinu. Stalo se ti někdy něco podobného?
Je to úplně neuvěřitelné. Naposledy si vybavuji, že jsem něco podobného zažil v páté třídě, když jsme někde vyhráli, ale na takovéhle úrovni jsem to ještě nezažil.

Koho jste tenkrát zostudili?
Je to už strašně dávno, takže si soupeře již nepamatuji.

Tomáš Klimenta zažil povedený večer. Do středočeské sítě poslal hned dva pozdravy.

Mohl bys pospat tvé dva vstřelené góly?
U první branky jsme byli s Méďou v rohu, já jsem mu nahrál, objížděl jsem branku, načež mi to tam poslal krásnou nahrávkou přímo před bránu a mě se podařilo trefit kotouč nahoru. Při druhé brance mi dal Andrej krásnou nahrávku prakticky do prázdné branky a já jsem to tam po zemi, sám ani nevím jak, nějak došoural.

Bylo Kladno dnes opravdu tak odevzdané nebo aspoň trochu bojovalo?
Myslím si, že bylo vidět v první třetině, že byli hodně nepříjemní. My jsme s tímhle počítali, mysleli jsme si, že zápas bude podobný jako s Brnem a druhá třetina se vám stane prostě jednou za pět sezón. Takhle to prostě někdy je a nám dnes do kladenské branky spadlo prakticky vše. Oni už po čtvrté brance tak trochu rezignovali a bylo zřejmě po zápase.

Víš o tom, že jste zřejmě stanovili rekord extraligy?
Nevím, ale je to hezké. (Smích)

Co proběhlo po druhé třetině v kabině?
Trenér říkal, že takovouhle třetinu ještě taky nezažil. Bylo to až neuvěřitelné, nikdo jsme nevěděli, co máme říkat, takže jsme si řekli, že zápas musíme dohrát nějak, abychom nehráli na půl plynu, protože jinak hrozí zranění.

V neděli vás čeká Slávia, tedy zřejmě úplně jiný herní styl.
Já si myslím, že Slavia bude hrát úplně stejně jako Kladno. Oba týmy budou hrát asi podobný styl hokeje styl hokeje vzhledem k trenérům, takže si myslím, že to bude taková bitva. Uvidíme. Můžou rozhodnout jeden – dva góly.

Posunul ses do první formace, poté co Jan Hlaváč odešel do Švédska. Jak se ti hraje s Nedvědem a Podkonickým?
Hrálo se mi tam vždy výborně. Já jsem se posunul k Višurovi a Ploďákovi tenkrát z toho důvodu, že přišel Bubák (pozn. red. Jan Hlaváč). Jsem naprosto spokojen, myslím, že si vyhovíme a dnes jsme těch branek mohli dát ještě daleko víc.

Tomáši gratuluji k výhře a děkuji za dnešní rozhovor.