Ohlasy k zápasu

Milan Bartovič: Vstřelit osm branek za třetinu je opravdu veliký paradox

L i b e r e c - Kdo přišel do hlediště až na začátku druhé třetiny, nepřišel o nic podstatného. Liberecký express Milan Bartovič odstartoval nevídanou kanonádu v prostředním dějství a i on se postaral zřejmě o historický zápis do extraligových matrik. Bílí Tygři rozmetali buldoky z Kladna nakonec 8:1, přitom všech osm zásahů padlo v druhé periodě.

Milane, kdyby se počítaly první a poslední třetina, tak jste prohráli 1:0, ale co se dělo v druhé třetině bylo něco nevídaného.
Nevím, co k tomu víc říct. Ve druhé třetině jsme dali snad z každé střely gól. Začátek druhé třetiny byl velmi opatrný, jak z naší, tak i z jejich strany a rozhodl nakonec celý zápas.

Slovenský reprezentační útočník Milan Bartovič se díky dvěma brankám proti Kladnu stal nejlepším libereckým střelcem.

Jak se rodí takový výsledek? Je to jen to štěstí, že se tam odrazí nějaký puk …
O štěstí to není. Vytvářeli jsme si mnoho šancí, tlačili jsme se víc do brány. Důležitý byl první gól, který nám rozhodčí uznal, pak už jsme se rozjeli a začalo to tam padat. My jsme dnes šli štěstí naproti.

Vypadalo to, že vám Kladno nechávalo hodně prostoru před brankou.
To už bylo asi po té, co jsme dali druhý a třetí gól. Bylo to už pak volnější. Kladno už pak zřejmě zapomnělo na zadní vrátka, ale velký podíl na tom nesl asi i výsledek.

Do sezóny jste nevstoupili dobře. Teď ale budujete vítěznou sérii. Co se změnilo, že hrajete úplně jinak?
První zápasy nebyly špatné. Následně se ale zranil Tero, potom vypadli nějací hráči základní sestavy a byla ihned veliká marodka. Z osmi zápasů jsme pak prohráli sedm. Dokázali jsme se ale stmelit. Od doby co přišel „Pincák“, tak hrajeme výborně. Dodal nám zřejmě nový impuls. Drží nás v zápasech a chytá zatím opravdu parádně.

Za stavu 8:0 už asi nebylo moc motivace?
Do třetí třetiny jsme šli hlavně, abychom se nezranili. Je možné, že když se hraje na půl plynu, tak je hráč uvolněnější a přivodí se pak daleko častěji nějaké zranění. Takže už to bylo opatrnější.

Zažil jsi někdy lepší třetinu?
Určitě ne. (Smích). Je to určitě veliký paradox. Za patnáct minut dát osm gólů, tak to je opravdu paráda.

Díky za rozhovor Milane a hodně štěstí v nedělním duelu proti Slavii.