Obhájí domácí první vítězství?

V letošním prvním utkání Bílých Tygrů se Znojem, které se hrálo na znojemském ledě, si hosté poradili s domácím celkem snadno 7:4 a dá se říct, že tak odstartovali prozatím ne příliš úspěšnou sezónu Orlů ze Znojma, jejich trápení vyvrcholilo v odvolání trenéra Leoše Zajíce. V pátečním zápase se tak na lavičce hostí objeví v roli prozatímního hlavního kouče Milan Kastner. Pro libereckého útočníka Igora Rataje to bude již druhý souboj s jeho bývalým klubem.

Průběh prvního vzájemného utkání

Vstup do utkání se lépe vydařil Bílým Tygrům, když se ve třetí minutě zblízka prosadil Andrej Podkonický po střele Rozsívala. Dá se říct, že tento moment předznamenal vývoj celého zápasu. Šest branek ze sedmi totiž hosté vstřelili z prostoru brankoviště. Na vedoucí liberecký gól dokázal velmi rychle odpovědět Pucher, který zprava objel branku a přestože tísněn, dokázal puk zvednout a protlačit ho do branky. Kapitán Orlů přidal za necelé tři minuty druhý gól. Na počátku deváté minuty dal o sobě poprvé vědět čtvrtý liberecký útok složený z posil z NHL. Nejprve dorazil do skoro prázdné brány Vrbatovu střelu Nedorost, poté se ve vlastním oslabení dostal k puku úplně osamocený Kotalík a střelou pod břevno překonal Přikryla.

Začátek druhého dějství vyšel opět lépe Bílým Tygrům. Po nezištné Vrbatově přihrávce nedal Přikrylovi, jak jinak než z bezprostřední blízkosti, šanci Nedorost. Po pátém gólu vystřídal Přikryla v brance Slávik. Znojmo se snažilo vrátit do zápasu, úspěch slavil při vyloučení Kotalíka Karel Rachůnek, který přesilovku ukončil střelou od modré už po šesti vteřinách.

Hned v úvodu závěrečné třetiny dostali hosté šanci své vedení pojistit, to když rozhodčí Homola vyloučil současně obránce Tomana a Kvetana. Liberec tak mohl hrát dvě minuty v dvojnásobné přesile, dlouho se ale nemohl prosadit. Když už se na led vraceli z trestné lavice hříšníci, sebral znojemskému hráči za brankou puk Čermák a zasunul ho překvapenému Slávikovi mezi nohy. Od té doby si už Bílí Tygři hlídali svůj dvougólový náskok, ničili kombinaci Orlů hned v zárodku a nepřipustili je do žádné nebezpečné akce. Konečný stav zápasu stanovil Kotalík.

Zprávy ze Znojma

Jak jsme již předznamenali v anotaci, nedobré výsledky Orlů přiměly vedení klubu ke změně na postu trenéra. Leoš Zajíc tak ukončil svou krátkou anabázi na střídačce Znojma. V posledních zápasech ho vystřídal prozatímně jmenovaný Milan Kastner, který s týmem pomalu začal sbírat body. Nutno podotknout, že oproti minulému utkání dojde v sestavě Orlů hned k několika změnám. Do branky se s největší pravděpodobností postaví zkušený reprezentant Tomáš Vokoun a v útoku se objeví superstar českého hokeje Patrik Eliáš. Co se týče posledních zápasů Orlů, dalo by se meteorologickou mluvou říci, že bylo střídavě oblačno. Nejprve si nechali Orli vypráskat svá pírka doma s Třincem, kde prohráli 0:5, poté se mohli radovat z první výhry pod dočasným novým velením v Karlových Varech, když porazili Enegretiky 4:2. Nakonec přivítali doma Spartu, dali sice jeden gól, ale čtyři dostali.

Pucher Peter          18(6+12)
Uram Marek            13(10+3)
Eliáš Patrik          11 (3+8)

Vokoun Tomáš          3,17/zápas - úspěšnost 91,22% (13 zápasů)
Slávik Robert         3,24/zápas - úspěšnost 91,04% (4 zápasy)

Zprávy z liberecké kabiny...

Bílí Tygři se v úterním dohrávaném druhém kole opět naplno prosadili a bylo na čase - naposledy se jim to totiž povedlo před šesti zápasy. Bodový zisk proti Karlovým Varům jim napomohl k udržení páté příčky v tabulce a ke zvětšení náskoku na osudovou osmou příčku, který teď činí 6 bodů. Tak trochu zvláštními jsou zápasy se Znojmem pro libereckého útočníka Igora Rataje. Jeho mateřský klub o něj neměl v létě zájem, a tak se objevil v Liberci. Tvrdí, že se na zápas se Znojmem nijak zvlášť nepřipravuje, je to pro něj zápas jako každý jiný a chce v něm bodovat. Když posuzoval momentální formu Znojma, překvapilo ho jeho postavení v tabulce. "Spíš bych si představoval, že Znojmo bude hrát na jiných příčkách. Možná to je tím, že hráči až moc spoléhají na hvězdy týmu. Nemyslím si ale, že to v pátek bude jednoduché utkání, musíme hrát dobře tak jako proti Varům."