Ohlasy k zápasu

Střelci a brankář jsou rádi za body

Brankář Milan Hnilička byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání z týmu Bílých Tygrů, stejnou poctu by si ale zasloužili i oba střelci branek, Radim Vrbata a Lubomír Vaic. Všichni tři svorně zhodnotili zápas se Znojemskými Orly.

První branku Bílých Tygrů vstřelil slovenský útočník, nejmenší muž na ledové ploše Lubomír VAIC.

Lubomíre, jak vypadal z Vašeho pohledu dnešní zápas? Asi budete spokojen...
První dvě třetiny jsme byli trochu unavení, možná jsme měli v nohách těžší trénink, nevím. Potom jsme ale začali hrát na tři lajny a dostali se do tempa a naštěstí jsme zápas otočili a vyhráli. Myslím, že můžeme být spokojeni.

Jak hodnotíte spolupráci s Radimem Vrbatou?
Začali jsme dávat góly, to je dobré. Andrejovi (Podkonickému) to tam předtím také padalo, ale je zraněný a ještě nějaký čas bude mimo hru. My jsme se trochu více rozehráli. Myslím, že si celkem vyhovujeme. Uvidíme jestli nás trenér nechá pohromadě, je to na něm. Ale ať ke mně dá kohokoliv, budu se snažit hrát co nejlepší hokej.

Dnes moc vyloučení nebylo, přesto ten zápas byl hodně tvrdý. Jak moc to vítězství bolelo?
Každé vítězství bolí, ale bolí to méně, než když se prohraje. Takže v pohodě.

Po zápasové pauze se do "tygří klece" vrátil Milan HNILIČKA a byl to návrat vydařený.

Milane, jak moc těžký to byl návrat do rozjetého týmu?
Bylo to hodně náročné utkání, Znojmo má vynikající hráče, v útoku jsou velice nebezpeční. Museli jsme být stále v pohotovosti. Bylo to strhující a koncovka byla perfektní.

Jaký jste měl osobně pocit z dnešního výkonu?
Cítil jsem se dobře, ale zpočátku jsem byl trochu nervózní. Přeci jen jsem přes týden nehrál a z toho zápasového rytmu jsem vypadl. Brzo jsem se do toho ale dostal a chytalo se mi dobře.

Myslíte už na neděli (zápas ve Vsetíně)?
Budeme muset navázat tam, kde jsme dneska skončili a musíme uhrát co nejlepší výsledek.

Druhým střelcem utkání byl v tygřím dresu Radim VRBATA. Nejprve ve vlastním oslabení vyrovnal, aby v prodloužení nádherným blafákem strhl vítězství na stranu Bílých Tygrů.

Radime, dnes jste dal dvě branky a odehrál vynikající utkání, souhlasíte s tím hodnocením?
Jsem samozřejmě rád, že jsem svými góly pomohl k zisku důležitých dvou bodů. Myslím, že herně je to ode mě celkem slušné, jen mi to tam nepadalo. Snad jsem tu smůlu dnešními dvěma góly protrhl a otočí se to.

Jste bez svého parťáka Vaška Nedorosta, ale spolupráce s Lubo Vaicem také není špatná, že...
Je to na trenérech, koho ke mne postaví. Fakt ale je, že Lubo hraje perfektně, ten můj první gól vlastně připravil forčekingem on a na ten druhý mi výborně přihrál. Hraje fakt dobře, ale důležité je, že se nám všem daří.

Co čekáte od nedělního zápasu ve Vsetíně?
Doma jsme vyhráli 1:0 v prodloužení, jim se teď vrátil do branky Roman Čechmánek, takže to bude zase urputný boj. Vsetín dnes vyhrál ve Zlíně, budou namlsaní a budou chtít body, ale my tam jedeme taky pro body. Asi to zase bude defenzivní hokej, ale jak říkám, jedeme pro body.