Ohlasy k zápasu

Odpíchli jsme se od vyrovnání, byl rád po vysoké výhře nad Djurgårdenem Tomáš Filippi

L i b e re c – Na svou první branku testovacího období si počkal útočník Tomáš Filippi do čtvrtého duelu European Trophy. Ve druhé třetině zvyšoval na 5:1 z pohledu Bílých Tygrů a na konci zápasu byl vyhlášen druhou hvězdou. „Jsem rád, že jsem se konečně střelecky prosadil. Konečně mi to tam spadlo, ale důležité dnes bylo, že jsme vyhráli jako tým,“ podotkl po zápase.

Tomáši, jak hodnotíš dnešní duel s Djurgårdenem?
Dnes jsme předvedli kvalitní hokej. V šatně jsme si před zápasem něco řekli a to jsme taky plnili. Dali jsme hodně branek. Bylo dobré, že jsem dokázali zareagovat na švédské vedení. Druhá třetina byla z naší strany fantastická. Je jen škoda, že jsme dostali v závěru utkání gól.

Brynäs bude úplně jiný soupeř, varuj Tomáš Filippi

Kde byl ten spouštěč pro druhou periodu?
Odpíchli jsme se od vyrovnání. Začalo nám to tam padat. My jsme se snažili hrát jednoduchý hokej, nedržet puky ve třetině a dávat to ven z pásma.

Nejdříve jsi trefil tyč a až pak ses střelecky prosadil. Jak moc se Ti ulevilo?
Jsem rád, že jsem se konečně střelecky prosadil. Důležité dnes bylo, že jsme vyhráli jako tým. Můj gól byl už na 5:1, takže nebyl moc důležitý.

Co se s obráncem stalo, že jsi mu tak lehce odebral kotouč?
On si myslel, že když mi udělá kličku do protipohybu, tak já půjdu střídat. Já jsem mu ale nadzvedl hokejku a pak už jsem jel sám na brankáře. Vystřelil jsem a na štěstí to tam spadlo.

Změnili jste něco oproti hře ve Finsku?
Snažili jsme se hrát co nejméně v oslabení, protože to nás ve Finsku pohřbilo. Hodně jsme na to teď pracovali a dnes to bylo dobře odehrané. Dostali jsme takový blbý góly. Bohužel se nám ale nedařilo v přesilovkách. Měli jsme jich asi devět a nedali ani gól.

Zítra vás čeká trochu jiný protivník. Místo druholigového týmu vyzvete švédského mistra Brynäs.
Bude to určitě jiný zápas. Nemůžeme být teď nahoře jen pro to, že jsme vyhráli 6:2. Na Brynäs se budeme připravovat úplně stejně jako na dnešní duel.

Co od toho soupeře očekáváte?
Já jsem je ještě nikdy neviděl hrát. Možná to bude hodně podobné dnešnímu soupeři. Budou hrát asi hodně dobře do obrany a v prvních pár střídáních na nás vletí.