Přijíždí nejútočnější mužstvo extraligy

Sezóna se pro týmy z dolní části tabulky nezadržitelně blíží ke svému nedělnímu konci. Bílé Tygry čekají ještě dva domácí zápasy a zájezd do Havířova. Dnes se ve Svijanské aréně představí nesmírně atraktivní soupeř - Oceláři Třinec. Ti ničí své soupeře drtivou ofenzivou. Třinečtí nasázeli svým soupeřům už 184 branek, to je o plných 21 víc, než druhé nejproduktivnější Pardubice. V defenzivní hře je ale Třinec šestý od konce.

Hlavními součástmi třinecké mašiny na góly jsou dva nejlepší střelci celé ligy Jan Marek a Marek Zadina a dva nejlepší nahrávači Richard Král a Zdeněk Pavelek. Tito čtyři ještě před týdnem zabírali první čtyři místa v kanadském bodování extraligy, nyní stále kraluje trojce Král, Marek, Pavelek. Desátý je v produktivitě celé ligy rychlý křídelník Václav Pletka a nejlepší dvacítku uzavírá další kanonýr Pavel Janků. V obraně tvrdí muziku řízný bek Libor Procházka, poprvé si proti svému chlebodárci zahraje Martin Čakajík, zapůjčený do Třince do konce této sezóny. Další ex-liberecký bek Petr Gřegořek je pro nemoc mimo hru, hrát by neměl ani mladý obránce Filip Štefanka. V útoku se bude muset trenér Pavel Marek obejít bez dvacetiletého talentu Rostislava Martynka. Chybět možná bude i kapitán Richard Král, kterého trápí bolavé rameno.

Třinec stále bojuje o co nejvýhodnější pozici pro play-off. Pořád ještě může sesadit z třetího místa Spartu, horší než čtvrtý už ale asi nebude - Vítkovíce tři kola před koncem ztrácejí sedm bodů. Poslední zápasy navíc svědčí o výborné formě Ocelářů před play-off. Posledních pět zápasů vyhráli, z toho čtyřikrát v normální hrací době (porazili 4:0 Vsetín, šokujících 6:0 Slavii, 7:1 Havířov a 3:2 Vítkovice), jen v neděli přemohli vedoucí Pardubice až v prodloužení (4:3). Naproti tomu Bílí Tygři v neděli výhrou ve Zlíně přetrhli sérii čtyř porážek za sebou.

Sestavy v posledním kole

Třinec: Lakosil - Houdek, J. Malinský, L. Procházka, Jančařík, Čakajík, Žabka, Hunkes - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Ivan, Meluzín, Skořepa - Zbořil, Stejskal, Polončič.

Liberec: Koťátko - L. Šmíd, J. Moravec, Jan Kudrna, Vála, Krstev, Kočí, Ovčačík, Holub - Víšek, M. Straka, Kábrt - V. Novák, Kašpařík, Jiří Kudrna - Klimenta, Pabička, Jech - Rozsíval, Hájek.

Vzájemné zápasy v této sezóně

V prvním zápase v Třinci měli Tygři svůj zápas nadějně rozehraný, po dvou třetinách byl stav 2:2. Pak ale domácí přitlačili a čtyřmi góly rozhodli o vysokém vítězství.

Doma pak sehráli Bílí Tygři nešťastný zápas. Zjednodušeně řečeno - Liberec útočil, Třinec dával z brejků góly. Pro hráče to byla od Ocelářů lekce z efektivity a také hořké poznání, že s týmy jako je Třinec se dá jen těžko hrát otevřený hokej.

V odvetě v Třinci pak domácí nenechali nic náhodě a o své výhře rozhodli už v první třetině.

11. kolo, TRI-LIB 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Daleká cesta na východ (Pozvánka na zápas)
Král Richard úřadoval, Tygři odjíždějí s přídělem (Reportáž a statistiky)

24. kolo, LIB-TRI 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)