Demolice lídra tabulky! Junioři nadělili Litvínovu jedenáct gólů

Liberec - Již ve třetí minutě souboje s Litvínovem svítilo na kostce Home Credit Areny skóre 2:1 pro domácí a obdobný gólový přísun pokračoval i v jeho dalším průběhu. Nakonec se počítadlo branek zastavilo na patnácti, z nichž hned jedenáct padlo do sítě dosavadních lídrů tabulky z Podkrušnohoří! Střetnutí dirigovali dva střelci hattricků, a to David Rozsíval a Jaromír Pérez, kteří si zároveň připsali po třech asistencích.

Zběsilý zápas odšpuntoval po 33 sekundách Jaromír Pérez, hned v následující protiakci ale bylo skóre znovu na nule, když vyrovnal Dominik Čech - 1:1. Tygři uzmuli vedení zpět na svou stranu v přesilovce zásluhou Radima Handla, na kterého navázal také v početní výhodě Tomáš Galvas - 3:1. S kontaktní odpovědí přispěchal litvínovský Antonín Scafari a když už to vypadalo, že se stav do první sirény nezmění, trefil se znovu Jaromír Pérez - 4:2.

V úvodu druhé části zkompletoval Jaromír Pérez hattrick a minutu nato se po brejku radoval Luboš Stahoň - 6:2. Následně přišel také další úder chemiků, za které se prosadil povedenou tečí Jakub Bednařík - 6:3. Do konce prostřední dvacetiminutovky skórovali za Tygry Patrik Křížek a Markus Saxa, kteří určili jako výchozí skóre před třetí periodou stav 8:3.

Závěrečnou třetinu uvítal gólem David Rozsíval, jenž se v jejím průběhu trefil ještě dvakrát a připsal si tak druhý liberecký hattrick v utkání! V samotné koncovce duelu již poté jen korigoval finální podobu výsledku na 4:11 z pohledu Litvínova hostující Václav Raichl.

Valdemar Jiruš
„Panuje u nás spokojenost. Měli jsme dobrý vstup do první i druhé třetiny, kde jsme utkání naklonili na svoji stranu. Hodně jsme se věnovali přesilovým hrám, protože jsme je neměli dobré. V zápase s Litvínovem jsme soupeře naším pohybem donutili k faulům a ty potom potrestali. Utkání hodnotím velmi kladně, protože tým šlapal od první do poslední minuty. Nějaké malé nedostatky tam byly, ale do kabiny patří dík. "