Zápas bohatý na góly pro Kladno. Tygři padli 3:5

Liberec – V divoké první polovině zápasu se skóre rychle přelévalo z jedné strany na druhou. Z úvodní divočiny nakonec vyšlo šťastnější Kladno, které už před polovinou utkání vedlo 4:2. Tygři se následně snažili o zvrat, jenže kontaktní branku vsítili až v závěru a korigovat již nestihli.

Skóre zápasu otevřeli Rytíři ve 12. minutě, kdy po nahrávce Martina Procházky úspěšně zakončil rychlý brejk Mitch Hults. Liberečtí ovšem o chvíli později otočili skóre dvěma rychlými góly. Nejdříve se Martin Ryšavý proháčkoval ze středního pásma až před bránu a překonal Lukeše kličkou mezi betony. Po dvaceti šesti vteřinách poslal Liberec do vedení Oscar Flynn, jenž do brány usměrnil nahrávku Róberta Lantošiho.

Kladnu se ale povedl nástup do druhé části a po necelé minutě hry Krále překonal z bezprostřední blízkosti Richard Jarůšek. Následně se stav utkání opět překlopil na stranu hostů, když po parádní nahrávce Jiřího Ticháčka využil přesilovku Mitch Hults. Povedenou druhou třetinu pro Středočechy ještě vyšperkoval Radek Smoleňák, který zvýšil na 4:2 pro Rytíře.

V posledním dějství se poté Liberečtí snažili o zvrat, jenže Kladno si své vedení pečlivě hlídalo. Při závěrečné power-play sice vykřesal Tygrům naději Róbert Lantoši, po dalším odvolání gólmana však výsledek na konečných 5:3 pro hosty upravil Martin Procházka.

Jiří Kudrna
Bílí Tygři Liberec
„Nebylo to z naší strany úplně vydařené utkání. Soupeř začal v první třetině velice dobře. Hrál jednoduše a měl dobrý pohyb. Ze začátku nám to dělalo problémy, ale paradoxně jsme poté dali dvě branky. Úvodní část tak byla z naší strany celkem slušná. Hrubě se nám ale nepovedl vstup do té další, kdy jsme dostali tři góly během sedmi minut. Poté už to bylo těžké. V závěrečné periodě jsme se snažili být aktivní a dostat se na kontakt, jenže gólových šancí jsme moc neměli. Kladno nás přehrálo v bojovnosti a jednoduché hře."