Preview k zápasu

Bílé Tygry čeká boj o důležitý bod

L i b e r e c - Za vyrovnaného stavu 2:2 se čtvrtfinálová série s HC Oceláři Třinec vrací pod Ještěd a zajisté bude o co bojovat. Ve hře je totiž velmi důležitý třetí bod, který může, ale také nemusí o celé sérii rozhodnout. Každopádně pondělní vítěz bude už jen jeden krok od postupu do dalších bojů Play off České Pojišťovny O2 extraligy.

Zápasy v Třinci

První utkání na ledě Třince sehráli liberečtí hokejisté velmi chytře. I když po větší část utkání prohrávali, dokázali nakonec ve třetí třetině zvrátit stav a třetí vzájemný duel s Oceláři vyhrát. Krom vítězství si připsali i druhou výhru v sérii a ujali se těsného vedení. S nadějí na zisk třetího bodu se Tygři v sobotu postavili na led třinecké Werk Areny. Jejich naděje ale Oceláři velmi rychle zahnali. Čtvrté vzájemné utkání patřilo domácím hokejistům, kteří během dvou třetin nastříleli čtyři branky a ve třetí části si vysoký náskok pohlídali. Libereckým hokejistům se v utkání nedařilo nic a jejich prohra byla vzhledem k výrazu hry zasloužená.

Páté čtvrtfinále na ledě Tipsport areny

O velmi důležitý bod se bude v pondělí bojovat na ledě liberecké Tipsport areny. Ten kdo vyhraje, bude jedno vítězství od postupu do dalších bojů a samozřejmě naopak, ten kdo nedokáže zvítězit, toho může čekat v dalším utkání konec sezóny. Čeká nás tak asi nejdramatičtější utkání tohoto čtvrtfinále. Výhodu domácího prostředí budou mít Bílí Tygři, záleží ale hodně na tom, jestli se jim z hlav podaří dostat sobotní nepovedený zápas. To celek z Třince je jistě po nedělní jednoznačné výhře psychicky na koni a dá se očekávat, že bude hrát stejně, jako ve dvou předchozích duelech na libereckém ledě, tedy ze zabezpečené obrany vyčkávat na brejky a chyby Bílých Tygrů.

!!! Pozor utkání začíná v 18:30 hod. !!!