Ohlédnutí za zápasem

Tygr Tomáš Vošvrda v zápase s Karlovými Vary pod lupou

L i b e r e c – Teprve třetí zápas v extralize odchytal Tomáš Vošvrda proti Karlovým Varům a hned si vyzkoušel pro Liberec neoblíbenou disciplínu, tedy nájezdy. Na mušku jsme si tentokrát v dalším seriále „pod lupou“ vzali právě mladého gólmana Liberce a naše poznatky si můžete přečíst v následujícím článku.

Momenty Vošvrdy v zápase

0:00 - Staví se v zápase s Karlovými Vary do branky. Před sebou má pětici Výtisk, Hunkes, Špaček, Kudrna a Nedvěd.

1:07 - Připisuje si první zákrok v zápase. Střelu Skuhravého schovává v pohodě do lapačky.

2:50 - Druhý zákrok Vošvrdy v zápase. Střelu Hřebejka ze středního pásma vyráží betonem do rohu.

7:20 - První vážnější zásah libereckého brankáře. Střela Noska od modré je tečovaná a Vošvrda musí rychle k zemi, aby vyrazil pravým betonem puk do bezpečí.

8:16 - Díky nedisciplinovanosti Tygrů začíná mít vysoký brankář více práce. Dej střílí od mantinelu a Vošvrda si musí pokrýt nejenom jeho střelu, ale i dorážku Skladaného.

8:30 - Počet zásahů stoupá. Špičkou betonu vyráží švih Hřebejka do rohu ledové plochy.

9:12 - Lapačka Vošvrdy je v pohotovosti. Tentokrát vezme gól Skladanému.

15:31 - Poprvé v zápase inkasuje. Tomáš neudrží střelu Pecha a Skladaný doklepne kotouč za jeho záda.

Tomáš Vošvrda nastoupil v neděli ke třetímu utkání v sezóně.

20:00 - Odchází do kabin s devíti úspěšnými zákroky. Jeho sok Mensator na druhé straně předvedl jedenáct stoprocentních zákroků

20:25 - Hned v úvodu třetiny ho prověřuje opět do lapačky Zaťovič.

22:24 - Předvádí nepříjemný zákrok, kdy chytá tečovanou střelu Kuběny.

23:36 - Výtisk zůstává v bolestivých grimasách ležet na ledové ploše, rozhodčí nepřerušují hru a Karlovy Vary mají přečíslení 2 na 1. V tandemu Hruška Pech vypálil první jmenovaný, Vošvrda vyráží jeho střelu betonem přímo k Pechovi, který ale napaluje puk do ochranné sítě.

26:23 - Druhá využitá přesilová hra Energie a druhý inkasovaný gól severočeského brankáře. Lukáš Pech dorazí puk do branky, gólman Tygrů sice skákal jako pravá šelma po kořisti, ovšem touš nechytil.

27:27 - Jeho tým je pod tlakem, tak sám vyhazuje puk přes všechny čáry.

27:37 - Musí se rychle přesunout od jedné k tyčce ke druhé. Za brankou totiž operuje Zaťovič a snaží se obtočit kolem branky a následně zasunout mezi beton a tyč.

37:50 - Už několikátý zásah lapačkou. Střela Skladaného zapluje do nastavené rukavice.

40:00 - Jde do kabin s jedenácti úspěšnými zásahy. Mensator jich předvedl devět.

44:07 - Hruška střílí od modré a Vošvrda vyráží jeho pokus betonem do plexiskla.

46:35 - Po vyrovnání Bílých Tygrů musí dávat pozor při střele Skuhravého.

48:37 - Potřetí v zápase inkasuje a opět je to v přesilové hře. Nosek střílí od modré, Vošvrda nic nevidí a Sailer doráží puk do poloprázdné liberecké svatyně.

51:14 - Melenovský proklouzne severočeským obranným pásmem a Vošvrda chytá jeho bekhendový pokus.

57:55 - Trončinský propadne proti Pechovi ve středním pásmu a modrobílý brankář musí předvést další úspěšný zárkok.

59:55 - Zápas směřuje k prodloužení, jenže Energie hraje přesilovou hru. O třech bodech pro hosty se snaží rozhodnout Hruška, ale lapačka Vošvrdy byla proti.

60:00 - Jde chytat své druhé prodloužení v hokejové kariéře. Ve třetí třetině předvedl dvanáct úspěšných zásahů. Mensator devět.

63:24 - V prodloužení moc práce nemá. Lapne střely Noska a Hřebejka. Zápas se rozhodne v nájezdech.

1. náj. - Snaží se rozhýbat Melenovského, ale karlovarský útočník předvede pěkné bekhendové zakončení a dává.

2. náj. - Skladaný se ho při druhé sérii nájezdů snaží prostřelit mezi betony, neúspěšně.

3. náj. - Pech jede jako poslední, a jelikož Trončinský nedal, může rozhodnout. Forvard hostů udělá ale nacvičenou věc z tréninku a pohrává si s Vošvrdou. Liberecký brankář nestihne jeho rychlou zasekávačku do protipohybu a Pech zasunuje puk do prázdné klece.