Tygři odjíždí do Karlových Varů napravit reputaci, naleznou recept na obranu Energie?

L i b e r e c - Liberečtí se podruhé během tří dnů střetnou s karlovarskou Energií, tentokráte ale utkání přivítá karlovarská KV Aréna. Šelmy mají Západočechům co oplácet, v pátek totiž brankou z 57. minuty prohrály a nevytěžily tudíž ani jeden bod. Jestli si Tygři napraví reputaci se dozvíme již brzy, rozhodčí vhodí kotouč do hry v neděli s úderem 15 hodiny a 30 minuty.

HC Energie Karlovy Vary

Energie si v pátek zajistila poklidný zbytek sezóny, díky třem získaným bodům v souboji právě se severočeskými šelmami baráži zcela jistě unikne, naopak Kohouti z Olomouce a pražská Slavia jsou jistými účastníky bojů o udržení.

Karlovy Vary minulé kolo přetlačily v Home Credit Aréně Bílé Tygry, když dokázaly zvítězit ve velmi vyrovnaném duelu 4:3. Tři kanadské body si připsali David Hruška a Radek Duda, skórovat se povedlo i exlibereckému Martinu Bartekovi, který ve 45. minutě využil střelou z levého kruhu pro vhazování přesilovku hru 5 na 3.

Tomáš Závorka patří k oporám Energie, v minulém utkání s Tygry si připsal 28 úspěšných zákroků

Nejproduktivnější trio hokejistů z lázeňského města Duda-Balán-Hruška si připsalo v dosavadním průběhu play-down již 13 bodů. Nejvíce se na nich podílel poslední zmiňovaný, David Hruška prostřelil brankáře soupeře třikrát a na stejný počet gólů dokázal přihrát. Kapitán Radek Duda zaznamenal jeden úspěch a dvě asistence. Stanislav Balán založil gólovou akci dokonce čtyřikrát, ale do listin střelců prozatím v dosavadních třech zápasech zapsán nebyl.

Západočeši mají v brance velkou jistotu. Tomáš Závorka se řadí mezi nejlepší extraligové souboje a i ve skupině o umístění své předpoklady dokazuje, ve střetnutí s hokejisty z města pod Ještědem vychytal 28 střel a úspěšnost jeho zákroků se vyšplhala k 90,3 %.

Vladislav Habal   (881 minut) 2,59 branky na zápas/úspěšnost 92,08 %

Tygři mají Energii co oplácet, vždyť Západočeši ukradli domácím bodový zisk v předposledním domácím utkání letošní sezóny pouhé tři minuty před koncem. Omlazený tygří celek ale jinak předváděl rychlou útočnou hru, začlenění mladíčků Lakatoše s Psotou, Jonákem a Dlouhým se ukázalo býti pouze přínosem, obzvláště první jmenovaný si při svém debutu nevedl vůbec špatně, jeho ice-time se vyšplhal až do výše necelých deseti minut a svoji hrou byl na ledě nepochybně vidět.

Radim Šimek má v posledních duelech velkou formu

Ofenzivu Severočechů celou sezónu táhl mladiček Tomáš Filippi, ale v poslední době graduje forma také Radimu Šimkovi, který letos dokázal nasbírat již pětadvacet bodů za dvanáct branek a třináct asistencí, lídr libereckých statistik poté dvaačtyřicet bodů za šestnáct přesných tref a šestadvacet přihrávek. V útočné části hry působili úspěšně také Petr Vampola (14+39) a Martin Bakoš (12+11).

Vít Vaněček v posledních zápasech nevykazuje takovou formu jako v základní části, avšak stále je na jeho výkony spolehnutí, v minulém utkání si poradil s osmnácti pokusy Karlových Varů a předvedl několik velice důležitých zákroků. Jeho momentální sezónní statistiky vykazují průměr 2,56 branky na zápas a procentuální úspěšnost zásahů 89,88 %.

Jak tento zajímavý duel dopadne se dozvíme již brzy, úvodní vhazování je v karlovarské KV Aréně naplánováno na netradičních 15 hodin a 30 minut.