Tygři padli ve třetím prodloužení. Sezóna pro ně končí

Praha/Liberec - První dvě třetiny nabídly divokou přestřelku, která se zasekla v polovině zápasu za stavu 4:4. Od té chvíle se na gól čekalo až na začátek třetího prodloužení, v němž byli úspěšnější Pražané. Liberečtí hokejisté tak končí ve čtvrtfinále.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:4p3p (stav série 4:1 na zápasy)

Tygrům se vstup do zápasu povedl náramně a už ve čtvrté minutě se radovali z vedoucí branky, když Jan Ordoš z hranice brankoviště usměrnil do sítě pas Jakuba Klepiše. Vzápětí ale David Tomášek dorazil za Petra Kváču vyraženou ránu Miroslava Formana a bylo vyrovnáno. Liberečtí ovšem hned na to zareagovali další trefou. Dávid Gríger přihrál při přečíslení tři na dva Adamu Dlouhému a ten střelou mezi betony překonal Matěje Machovského podruhé. Ve 14. minutě se ovšem dostal do samostatného úniku Adam Polášek, který zamířil přesně mezi Kváčovy betony.

Začátek prostředního dějství vyšel naopak lépe Pražanům. Nabídku Filipa Chlapíka tečoval úspěšně Jan Buchtele a domácí poprvé v utkání vedli. V polovině zápasu ale bylo znovu srovnáno, když dělovkou z pravého kruhu využil přesilovku Tomáš Filippi. O půl minuty později se navíc schovaným projektilem z mezikruží prosadil Jan Šír a vyhnal Matěje Machovského z brány. Liberecké vedení ale dlouho netrvalo. Pokus Adama Poláška od modré čáry totiž Miroslav Forman usměrnil za Petra Kváču a bylo znovu srovnáno.

Ve třetí třetině už se hrálo hodně opatrně a diváci nakonec gól neviděli. Blízko k němu měl Michal Řepík a na druhé straně zase Marek Zachar, oba forvardi ovšem mířili do břevna. O vítězi zápasu tak muselo rozhodnout prodloužení. To nakonec po urputné bitvě dospělo až do své třetí části, ve které Spartě vystřelil postup do semifinále Tomáš Pavelka.