Výhra na úvod! Tygři ve vyrovnaném utkání přetlačili Kometu

Liberec - Tygři do série s Kometou vstoupili pravou nohou! Cesta k prvnímu bodu byla ale pořádně strnitá. Domácí se sice dostali do dvoubrankového vedení, Brněnští však ještě během druhé třetiny otočili skóre. Liberečtí se ovšem nevzdali, zvrátili nepříznivý stav a těsné vedení nakonec díky obětavému týmovému výkonu udrželi.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 4:3 (stav série 1:0)

Tygři do zápasu vstoupili lépe a už brzy se mohli radovat. Jaroslav Vlach vystřelil hned po buly, jeho střelu ještě Marek Čiliak vyrazil, na následnou ránu Petra Kolmanna už ale nestačil - 1:0. Liberecké úvodní gól nabudil a dále tlačili. Blízko k navýšení skóre byl po Šírově nahrávce Jakub Rychlovský, puk se však po jeho pokusu zastavil na brankové čáře. V 15. minutě už to ovšem domácím znovu vyšlo. Mislav Rosandič od levého mantinelu vypálil a kotouč k překvapení všech skončil až v síti - 2:0!

Vstup do druhé třetiny se naopak lépe povedl Kometě. Už po necelých čtyřech minutách se Brňané dostali do přečíslení, které na sebe vzal Peter Mueller a střelou do šibenice nedal Kváčovi žádnou šanci - 2:1. Liberečtí se mohli do dvoubrankového vedení vrátit v následné přesilovce, stal se ovšem pravý opak. Po dalším rychlém protiútoku se ve vlastním oslabení prosadil Luboš Horký - 2:2.

Mislav Rosandič o poučení do druhého zápasu
Musíme se víc soustředit na střední pásmo, protože Brno opravdu velmi dobře otáčí hru a umí z toho udeřit. Dáme si záležet, abychom zbytečně nepropadali.

Vzápětí si první početní výhodu zahráli i Brňané a nabídnutou šancí nepohrdli. Mueller křižnou přihrávkou nabil Petru Holíkovi, jenž se z dobré pozice nemýlil - 2:3. Ani Severočeši se ale nevzdali a i oni vyrovnali ve vlastním oslabení. Zasloužil se o to kapitán Petr Jelínek, který zkušeně proměnil svůj samostatný únik - 3:3. Důležitost speciálních formací se v závěru prostřední třetiny potvrdila ještě jednou. V přesilovce vyslal Rosandič střílenou přihrávku na Adama Najmana, jehož šikovná teč skončila až za Čiliakem - 4:3. Tím obratem jsme ukázali naši vnitřní sílu. Důležitou roli hráli zkušení hráči, kteří si na střídačce vzali slovo a uklidnili nás. Jsem rád, že nás to nepoložilo a že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce,“ komentoval klíčovou pasáž utkání Najman.

Hra v třetí dvacetiminutovce byla o poznání opatrnější, ani jeden z týmů už nechtěl udělat chybu. První větší šanci si po akci Marka Zachara vytvořil Jan Ordoš, z bezprostřední blízkosti ovšem na brněnského gólmana nevyzrál. Kometa si v závěru vytvořila velký tlak, zejména při power-play bylo před Kváčou několikrát hodně rušno, Tygři ale s vypětím všech sil těsné vedení uhájili!

Jan Ordoš v osobním souboji s brněnským Michalem Krištofem

Patrik Augusta
„Jsme samozřejmě rádi, že máme první bod. Hlavně si vážím toho, že poté, co se Kometa v druhé třetině dostala do vedení, jsme dokázali rychle vyrovnat a následně ještě přidat čtvrtý gól."
Jiří Kalous
HC Kometa Brno
„První třetinu jsme odehráli s možná až moc zbytečně velkým respektem. V kabině jsme si o tom něco řekli a v druhé třetině jsme se dostali do vedení 3:2, jenže domácí brzy vyrovnali a následně otočili. Hodně sil jsme ztratili v našich oslabeních, měli jsme sedm vyloučených, což je samozřejmě hodně. Myslím si ale, že jsme ukázali, že s Tygry můžeme hrát, což budeme chtít potvrdit v dalších zápasech."