Aktuální zprávy

Bílí Tygři pod vánočním drobnohledem

Po nedělním 32. kole začala druhá reprezentační pauza, kterou vyplní Rosno Cup v Moskvě a také Vánoce. Pro většinu hráčů to ale znamená především odpočinek, resp. doléčení šrámů. Pro některé Bílé Tygry však nebude odpočinek nikterak dlouhý. Václav Nedorost a Radim Vrbata jsou členy českého reprezentačního týmu, který v úterý 14. prosince sehrál přátelské utkání s Běloruskem a od čtvrtka 16. prosince do neděle 19. prosince se zúčastnil tradičního předvánočního turnaje v Rusku, Rosno Cupu. Třetí nominovaný, obránce Jiří Fischer, léčí pohmožděné rameno a v nominaci na Rosno Cup jej nahradil zlínský Blaťák.

Slovenský Tygr Ľubomír Vaic zase posílí slovenskou reprezentaci na akci v Piešťanech. Další hráči z týmu Bílých Tygrů budou krátce odpočívat, ale také nabírat síly do dalších zápasů v Bedřichově na běžkách. Kromě toho se zúčastní několika společenských akcí spojených s nadílkou dětem (více viz. jiný článek).

Následující řádky si se zájmem přečtou zejména milovníci statistik a zajímavostí. Podívali jsme se totiž podrobněji na Bílé Tygry a nejrůznější čísla z odehraných utkání.

Doma x venku

Domácí utkání ve Svijanské aréně, to je základ dosavadního velmi lichotivého postavení v tabulce. Tygří domácí bilance je velmi pozitivní. Odehráno mají 16 zápasů, z toho 11 výher v základní hrací době, 3 výhry v prodloužení, 1 porážka v základní hrací době a 1 porážka v prodloužení. Zisk 40 bodů, skóre 48:26 - 1. místo na domácím ledě!

Utkání venku už tak úspěšná nejsou, posuďte sami: 16 zápasů, z toho 3 výhry v základní hrací době, 2 výhry v prodloužení, 1 remíza a 10 porážek v základní hrací době. Zisk 14 bodů, skóre 40:49 - 11. místo.

Celkově to pro Bílé Tygry znamená momentální 4. místo v tabulce za vedoucí Spartou, druhým Zlínem a třetí Slavií.

Třetiny

Zajímavým ukazatelem je i vývoj utkání z hlediska Bílých Tygrů. V 1. třetině Tygři nejčastěji remizovali, celkem 14x, 10x třetinu vyhráli a 8x prohráli.

Prostřední dějství bylo velmi vyrovnané - remizovali 12x, 11x prohráli a 9x vyhráli.

Naproti tomu závěrečná třetina je v podání Bílých Tygrů jejich nejsilnější zbraní, 13x ji vyhráli, 11x remizovali a 8x prohráli. A prim hrají Bílí Tygři v prodloužení - 5x v nastavení vyhráli, 1x remizovali a jen 1x odešli poraženi. Takovou bilanci ani zdaleka nemá žádný jiný celek.

Individuální statistiky

Tradičním ukazatelem úspěšnosti jednotlivých hráčů je bodování, vstřelené branky, asistence, ale i trestné minuty a účast na ledě při vstřelené, nebo obdržené brance, tzv. +/-. Zde je přehled těch Tygřích nej.:

Nejlepší střelec: Leoš Čermák - 11 gólů
Nejlepší nahrávač: Radim Vrbata - 11 asistencí
Nejproduktivnější hráč: Radim Vrbata - 20 bodů (9+11)

Nejlepší střelec mezi obránci: Valdemar Jiruš, Jaroslav Modrý, Jiří Moravec - 3 góly
Nejlepší nahrávač mezi obránci: Jiří Hanzlík - 8 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Valdemar Jiruš - 9 bodů (3+6)

Nejslušnější hráči (z hráčů základní sestavy): Ladislav Šmíd 4 minuty (25 zápasů), Václav Novák 6 minut (26 zápasů)
Nejtrestanější hráč: Jiří Hanzlík - 66 trestných minut

Nejlepší v bodování +/- : Radim Vrbata +14
Nejlepší obránce v bodování +/- : Jiří Moravec +13
Nejhorší v bodování +/- : Tomáš Klimenta -3
Nejhorší obránce v bodování +/-: Miroslav Duben -2

Nejlepší bodový průměr na zápas: Petr Sailer : 0,83 bodu (5 bodů v 6 zápasech)

Vítězné góly:

Většina soutěží také eviduje střelce vítězných gólů. V tomto ohledu je nejlepším Tygrem Radim Vrbata, zejména díky svému famóznímu návratu po zranění. Tři ze svých čtyř vítězných tref totiž zaznamenal v posledních třech utkáních, a to doma s Jihlavou, ve Znojmě a doma se Vsetínem.
4 - Radim Vrbata
2 - Leoš Čermák, Stanislav Procházka, Jan Tomajko
1 - Ľubomír Vaic, Václav Nedorost, Patrik Rozsíval, Aleš Kotalík, Václav Novák, Andrej Podkonický, Jiří Moravec, Jiří Fischer, Martin Štrba.

Výsledková nej.:

Extraliga je letos vzácně vyrovnaná, o tom svědčí i skutečnost, že "divoké" výsledky se zrodily jen v úvodu soutěže, potom už se situace ustálila a k velkým výkyvům nedochází. Předkládáme výčet "nej…" vítězství a porážek.

Nejvyšší vítězství: 7:4 v 5. kole ve Znojmě a 5:1 ve 5.kole s Duklou.
Nejvyšší porážka: 5:1 v 9. kole na Slavii (Sazka Arena)
Nejtěsnější vítězství: 1:0 v 6. kole v prodloužení proti Vsetínu
Nejtěsnější porážka: 1:0 ve 24. kole ve Vítkovicích

Série

Nejdelší vítěznou sérii zaznamenali Bílí Tygři hned v úvodu soutěže, když zvítězili čtyřikrát v řadě, přestože čtvrtá výhra byla až v prodloužení. Jejich aktuální vítězná série je zatím třízápasová. Série porážek odpovídající sérii bez vítězství byla třízápasová a tvoří ji porážky od Zlína, Sparty a Karlových Varů.

Doma Bílí Tygři získali v posledních šesti zápasech plný počet bodů, během této série třikrát v řadě neinkasoval Milan Hnilička ani gól. Série domácích zápasů, v nichž Bílí Tygři bodovali, čítá již 11 zápasů - od jediné domácí porážky se Zlínem.

Naopak venku Bílí Tygři od října do prosince pětkrát v řadě prohráli, černou sérii ukončili až v posledním venkovním utkání ve Znojmě, kde zvítězili v prodloužení. Na tříbodovou výhru z venku ale čekají už dlouhých deset zápasů, od 5.října, kdy vyhráli 4:1 v Litvínově.