Druhý svátek vánoční ozdobí souboj prvního s druhým! Tygři v sobotu přivítají Hradec Králové

Liberec – Na štědrý den si sice naši hráči mohli užívat volno, to už ale nyní neplatí. Vánoční svátky totiž Bílí Tygři zakončí náročným duelem, když v sobotu od 16 hodin přivítají na ledě Home Credit Areny druhý tým tabulky, Mountfield HK. Dokáží zvýšit svůj náskok na čele extraligy? Ve hře je navíc také nový klubový rekord.

Jaký jiný duel by si fanoušek mohl během Vánoc přát, než právě střetnutí dvou nejúspěšnějších celků tabulky? Hosté z Hradce se na druhou příčku vyšvihli ve 28. kole, když otočili duel v Olomouci, a dotírající Mladé Boleslavi opět odskočili po reprezentační pauze, když vysoko přehráli Litvínov 5:1.

Změna kouče pomohla

Nutno dodat, že skvělou formu potvrzuje Mountfield v průběhu celého prosince. Výměna trenéra, kdy po posledním listopadovém utkání v Chomutově nahradil Petera Draisaitla na postu hlavního kouče Vladimír Kýhos, týmu posloužila jako skvělý impuls a nastartovala velmi solidní sérii.

V šesti prosincových duelech totiž východočeský tým pokaždé bodoval. A nejen to, ze zmíněných utkání vybojoval dokonce skvělých šestnáct bodů. Královéhradečtí si dokázali postupně poradit s Karlovými Vary, Pardubicemi, Vítkovicemi, Olomoucí a naposledy v úterý s Litvínovem. Pouze jednou během této série okusili hořkost porážky.

Skrumáž před Jánem Lašákem

Naposledy rozhodlo prodloužení

A právě tento duel je zajímavý z pohledu našeho týmu. Šlo totiž o dohrávku 17. kola, k níž v hradecké FORTUNA Areně nastoupili právě Bílí Tygři. Tento duel nabídl divákům strhující podívanou, kterou muselo nakonec rozhodnout až prodloužení.

V úvodu drželi otěže hry pevně ve svých rukách Tygři a Martin Bakoš poslal Liberec brzy do vedení. Domácí však dokázali ve své první přesilové hře srovnat krok a ve druhém dějství otočil vývoj Bedřich Köhler. Ještě před druhou přestávkou ale bylo opět vyrovnáno zásluhou Jakuba Valského. Také ve třetí třetině padlo po jedné brance na obou stranách, rozhodovat muselo prodloužení.

Také to pokračovalo ve vysokém tempu a blízko bodu navíc pro vítěze se ocitly oba celky. Nakonec se potvrdilo známé rčení „nedáš – dostaneš“, když nejprve v závěru prodloužení nadvakrát vychytal Hradec ve stoprocentní šanci Jánko Lašák a z protiútoku zařídil zisk dvou bodů deset sekund před koncem Martin Bakoš.

Petr Vampola za bránou v osobním souboji

Padne nový klubový rekord?

V sobotu se dá jistě vzhledem k okolnostem očekávat podobně strhující utkání. Tygři navíc budou mít navíc postaráno o motivaci navíc. Ve hře je totiž nový klubový rekord v počtu vítězství v řadě. Současná série odstartovala 29. listopadu výhrou 5:1 nad Zlínem a momentálně čítá sedm utkání.

To se v historii našemu týmu povedlo již třikrát. Poprvé se tak stalo v ročníku 2007/08, kdy však šňůru zakončila prohra 2:3 se Spartou. V sezoně 2011/12 přerušilo sérii sedmi výher Kladno a v předminulém ročníku zase spanilou jízdu, která Tygry posunula do předkola play-off, rázně utnuly Vítkovice. Osmkrát v řadě bez prohry sice už náš tým dokázal hrát, ale pouze v sezoně 2003/04, kdy se hrálo na remízy a právě dělbou bodů skončil během této šňůry duel se Znojmem.

Dokáží v sobotu šelmy posunout klubové maximum a ještě více odskočit svým pronásledovatelům na čele tabulky? Přijďte naše hráče podpořit! Bojujeme společně!

Bílí Tygři Liberec vs. Mountfield HK

Počet zápasů: 10
Bilance: 4 – 2 – 0 – 1 – 3
Skóre: 30:28

Poslední domácí měření sil obou celků vyznělo lépe pro Bílé Tygry, kteří Hradec udolali 4:2! Připomeňte si vítězné utkání Libereckých ze čtvrtého kola.