Preview k zápasu

Na první zápas v roce 2008 vyrážejí Tygři na Slavii

L i b e r e c - Po nevydařeném posledním zápase v roce 2007, který Tygři prohráli v Litvínově 1:2, budou chtít do toho nového vstoupit tou správnou tlapou, ale v Sazka areně to nebude nic jednoduchého. Slavie vede tabulku celé extraligy a na domácím ledě o body často nepřichází. Utkání začne v pražské Sazka areně od 18.15.

HC Slavia Praha

Slavia si v posledním kole hokejové extraligy v roce 2007 poradila se Zlínem 2:0, a odskočila tak Budějovicím na rozdíl tří bodů. Její nejbližší soupeř, tedy Bílí Tygři, ztrácejí bodů osm.

Poslední porážka pražského týmu přišla v předminulém kole, kdy na její hráče našel recept Litvínov, který o kolo později porazil také Tygry. Slavia na západě Čech podobně jako tým z podještědí dlouho vedla, ale drtivá koncovka Chemiků otočila vývoj zápasu, i skóre.

Slávistickou ofenzivu táhne hlavně dvojice Hruška - Červenka, která si dohromady připsala pětatřicet branek z celkových 133. Velkou oporou je pro Slávisty i Adam Svoboda, který si drží velmi dobrý průměr nad dvaadevadesát procent. Pod střechou Sazka Areny se tak potká nejlepší útok s nejlepší obrannou celé soutěže. Liberečtí Tygři mají průměr dvě obdržené branky na utkání, naopak Slavia průměrně čtyři vstřelí.

Informace o klubu

Rok založení:      1900
Klubové barvy:     červená a bílá
Stadion:           Sazka arena (18 000 míst)

Počet trestných minut: 751

Útočníci: David Hruška 29 (19+10) Roman Červenka 24 (16+8) Josef Beránek 24 (12+12) Obránci: Petr Kadlec 14 (2+12) Martin Hlavačka 11 (4+7) Brankáři: Adam Svoboda 30 zápasů – úspěšnost 92,22% Dominik Furch 4 zápasy – úspěšnost 92,23%

Slavia v posledním kole:

RI Okna Zlín: HC Slavia Paraha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).

Branky a nahrávky: 22. D. Hruška (Beránek), 45. Klepiš (Beránek). Rozhodčí: Jeřábek - Gebauer, Hlavatý . Vyloučení: 10:10, navíc Andrašovský 10 minut. Bez využití. Diváci: 4601.

Sestava v posledním kole
A. Svoboda - Hlavačka, Kolařík, Sloboda, Žižka, Němeček, Drtina - D. Hruška, Beránek, Klepiš - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vondrka - Borovanský, Holec, Doležal.

Bílí Tygři Liberec

I když liberecké Bílé Tygry trápí početná marodka, budou se chtít poprat na Slavii o další extraligové body. Pomohou jim v tom i čtyři autobusy plné fanoušků, kteří je budou určitě velmi mohutně podporovat.

Liberec v posledním kole zavítal na své pouti po stadionech soupeřů na hřiště Litvínova. Po hezké Kašpaříkově přihrávce se dostal k puku Václav Pletka a v šestnácté minutě poslal Tygry do vedení. To vydrželo až do minuty dvaapadesáté, ve které se prosadil Vojtěch Kubinčák. Tentýž hráč o necelé dvě minutky později vystřelil znovu a Martin Jenáček svou tečí zajistil Chemikům vítězství.

Asistent trenéra Vladimír Čermák tak nebyl spokojen, ale vyzdvihl výkon liberecké jedničky. "Nepodařil se nám záměr, se kterým jsme do Litvínova jeli, a to přerušit jeho sérii dobrých výsledků doma. Chtěl bych pochválit za výborný výkon brankáře Pince."

Liberecké stále trápí početná marodka, když bude chybět nejproduktivnější duo Plodek - Čermák. Více informací o zraněných Tygrech naleznete zde.

Skóre: 102:71
Počet střel celkem: 1255
Počet gólů v přesilových hrách: 38
Využití přesilovek: 16,45%
Počet trestných minut: 720

Útočníci: Plodek Jan 26 (15+11) Leoš Čermák 24 (15+9) Klimenta Tomáš 19 (11+8)

Obránci: Zíb Lukáš 12 (7+5) Jiruš Valdemar 11 (6+5)

Brankáři: Pinc Marek 22 zápasů – úspěšnost 92,30% Fikrt Michal 12 zápasů – úspěšnost 93,87%

Tygři v posledním kole:

HC Litvínov: Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Kubinčák (Jenáček), 53. Jenáček (Kubinčák) - 16. Pletka (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo - Šátava, Pešek.

Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 6212. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Sestava v posledním kole:

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Žabka, Rýgl, Krstev, Kájínek - Bartovič, Kašpařík, Klimenta, Pletka, Pabiška, Víšek, Blatný, Šachl, Procházka, Vantuch, Dušek, Špaček

Historická vzájemná bilance

V sezoně 2006/2007 vyhráli všechny zápasy Tygři, se skóre 19:8. V této sezoně se týmy potkaly zatím dvakrát, v Tipsport areně zvítězil Liberec 5:2 a na ledě Sazka areny 2:1 po prodloužení, když použil již velmi dobře známý trik s rychlých vystřídáním po buly, a Tomáš Klimenta tak přidal vítěznou branku.