Tygrům se proti Zlínu daří. Vyzrají na moravského soupeře i potřetí?

Liberec - Bílí Tygři si v pátečním duelu proti Olomouci připsali třetí výhru a o prodloužení série se pokusí ve Zlíně. Úkol to však nebude jednoduchý. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se utkání 37. kola rozjede v 15:30.

Zlín s hvězdou prosince stoupá

Berani nezačali sezonu vůbec dobře a dlouho figurovali na pozicích, které by po dvaapadesáti kolech znamenaly jen boje ve skupině o umístění. Jenže svěřenci Rostislava Vlacha v prosinci tvrdě zaútočili na elitní desítku. Díky povedeným výkonům se vyhoupli už na 9. místo a dá se čekat, že přijde útok i na první šestku.

Na vzestupu Zlína má veliký podíl lotyšský útočník Roberts Bukarts. Pětadvacetiletý forvard přibyl do týmu mistra z roku 2014 teprve v polovině listopadu a ihned se stal ústřední postavou moravského celku. Na svém kontě už má 13 gólů, 5 nahrávek a dokonce se stal hvězdou soutěže za měsíc prosinec. Kromě Bukartse zdobí skvělá forma také Petra Holíka (7+19), který je nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Šelmy zpět na vítězné vlně

Liberečtí hokejisté v úvodu ledna sice prohráli se Spartou a jejich rekordní série výher se zastavila na čísle 10. V následujících třech duelech ale Tygři udolali Chomutov, Pardubice i Olomouc, což se výběru Filipa Pešána povedlo poprvé sezoně. Severočeši tak dál vedou tabulku extraligy a na své nejbližší pronásledovatele mají šestnáctibodový náskok.

Letos se oba týmy utkaly dvakrát a oba duely zvládly lépe šelmy. První zápas na Zimním stadionu Luďka Čajky patřil k těm nejtěžším v sezoně, a tak tři body po výhře 3:1 byly velmi cenné. V listopadu zase Tygři dlouho hledali recept na brankáře Kašíka, nakonec ho ale našli a zvítězili 5:1. Ševci jsou oblíbeným soupeřem především pro Martina Bakoše, který během dvou střetnutí vstřelil tři góly.

Dokážou Bílí Tygři i potřetí v sezoně porazit Zlín? To se dozvíme v neděli, utkání začíná na Zimním stadionu Luďka Čajky v 15 hodin a 30 minut.