Tygři v závěrečné periodě vyrovnali. Na body to ale nakonec nestačilo

Třinec/Liberec – V rámci osmého kola zavítali Bílí Tygři na led třineckých Ocelářů. Úvodního střelce nabídla až druhá dvacetiminutovka, po které odcházeli domácí do kabin za stavu 3:1. V závěrečném dějství dokázali Liberečtí dotáhnout dvoubrankové manko, ale pouze do začátku 57. minuty, kdy si vzali Třinečtí vedení zpět. Ti následně přidali ještě dva zásahy do prázdné brány, a tak šelmy odcházejí z utkání bodově naprázdno.

Na první trefu muselo obecenstvo Werk areny čekat až na začátek druhé třetiny. K jeho libosti to byli právě domácí, kteří otevřeli skóre, když Justin Addamo dorážel odražený puk z bezprostřední blízkosti. Těsně po polovině základní hrací doby navíc přišly další dva třinecké góly. Nejprve se prosadil dobře postavený Petr Sikora, na kterého o chvíli později navázal Libor Hudáček.

Jaroslav Vlach o závěrečné PERIODĚ
Něco jsme si k tomu v kabině řekli, zjednodušili jsme hru a tlačili se víc do brány. Padl nám tam jeden šťastný gól, druhý byl z přesilovky. Bohužel se ale vlastními chybami střílíme do noh, a to nás stojí body.

To však nebylo z prostřední části vše, neboť šelmy ještě dokázaly skóre korigovat. Do samostatného úniku uprchl obraně Ocelářů Tomáš Filippi, jenž následně chladnokrevně zakončil bekhendem. Úvod třetí dvacetiminutovky navíc vývoj utkání pořádně zdramatizoval. Nejprve totiž na rozdíl jediné branky snížil tečující Jaroslav Vlach, a nedlouho poté z přesilové hry dokonce vyrovnal Tomáš Filippi.

Necelé čtyři minuty před koncem ale opět udeřili domácí, kteří si vzali vedení zpět. Dobrý forčeking se Ocelářům vyplatil, kotouč následně zamířil na osu útočného pásma, odkud přesně vypálil Tomáš Kundrátek. Liberečtí ještě v samotném závěru zkusili hru bez brankáře, při které ale vítězství Třince pečetili Marko Daňo a Patrik Hrehorčák.

Filip Pešán
„My jsme do utkání vstoupili velmi bojácně. Věděli jsme samozřejmě o síle domácího týmu, připravovali jsme se na to. V hromadě soubojů jsme ale byli druzí, spoustu střetů jsme prohráli, a to byl primární důvod, proč jsme ze hry skoro nic neměli. Třinec pomalu začínal nabírat na obrátkách a po našem nedůrazu na brankovišti při přesilovce se dostal do vedení. Byl ho navíc do konce třetiny plný led. My jsme ale nesložili zbraně, z brejku jsme snížili, což nám trochu vlilo krev do žil. Naopak byl potom plný led nás a soupeř se zatáhl. Nechybělo moc a odvezli bychom si odtud bod. Bohužel jsme v závěru udělali takovou technicko-taktickou chybu, což soupeř také potrestal. Následné dvě trefy do prázdné branky už jenom dovršili náš nezdar."
Marek Malík
HC Oceláři Třinec
„Nám se povedla především druhá třetina. Minimálně jejích osmnáct minut bylo z naší strany fantastických, a to především výborným pohybem a důrazem. V této pasáži jsme opravdu dominovali. I když jsme upozorňovali na to, že Liberec nikdy neskládá zbraně, tak se nám to bohužel opět trochu vymstilo. Nakonec jsme se, sice se štěstím, vrátili k naší hře a obrátili skóre opět v náš prospěch. Jsme moc rádi, že jsme ten zápas nakonec neztratili, protože to by byla obrovská škoda. Gratuluji klukům do kabiny k výhře, ale příště si musíme závěry více pohlídat."