Vzhůru do pirátské zátoky! V pátek se Tygři představí v Chomutově

Liberec - Extraligový kolotoč neúprosným tempem pokračuje dál. Už v pátek čeká naše hráče další duel, tentokrát na ledě Chomutova. Dokáží si Tygři nadále udržet první příčku v tabulce? Utkání začíná v 17:30 v chomutovské SD Aréně.

Solidní návrat mezi elitu

V minulé sezoně museli chomutovští Piráti bojovat v první lize, to však na nich v probíhajícím ročníku není vůbec znát. Už od začátku extraligy dokazují, že do extraligy patří, a po dvaceti odehraných zápasech mají svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky na svém kontě 31 bodů. To v současné chvíli znamená sedmou příčku a dvoubodovou ztrátu na Olomouc, která uzavírá první šestici.

Právě olomoucké Kohouty navíc dokázali tuto neděli ve vzájemném utkání porazit 2:0. Na skvělou formu navázali také ve sváteční úterý, kdy triumfovali 4:2 na ledě Karlových Varů, a v pátek se budou snažit v domácím prostředí přidat další body do tabulky.

Hlavním tahounem Chomutova je podle očekávání nejvýraznější jméno na soupisce Pirátů, Roman Červenka. Po návratu ze zahraničí se mu velmi daří a v osmnácti zápasech, do nichž naskočil, nasbíral celkem 20 kanadských bodů. Pouhý jeden mu tak v současnosti z druhého místa chybí na lídra bodování, Sparťana Jaroslava Hlinku. Právě na Červenku si tak naše defenziva bude muset dát velký pozor.

Poslední z řady venkovních duelů

Naši hráči v pátek v Chomutově zakončí třízápasovou šňůru venkovních zápasů. V ní si zatím drží padesátiprocentní úspěšnost, ze šesti možných bodů vybojovali svěřenci Filipa Pešána tři. Nejprve dokázali na ledě našlapaného Třince zvítězit po prodloužení 3:2, když museli zápas otáčet ze stavu 0:2, a ve středu po divokém průběhu podlehli Spartě 4:5 po nájezdech.

Středeční prohra však rovněž znamenala, že se náš tým po zisku jednoho bodu opět vyšvihl do čela tabulky, které vévodí o jeden bod před Plzní. Západočeši navíc odehráli o jedno utkání více. Tygry tak v Chomutově požene kupředu také myšlenka udržení první příčky.

Jedno je každopádně jasné už teď. Pokud bude utkání ve své atraktivitě alespoň trochu podobné poslednímu vzájemnému střetnutí, máme se rozhodně nač těšit. Ve 22. minutě vedl Chomutov o dvě branky, Tygři však po drtivém tlaku dokázali vyrovnat zápas šel do prodloužení.

Rozhodnout tak nakonec musel až Petr Jelínek gólem v 64. minutě. „Minimálně tři čtvrtiny zápasu jsme byli lepším týmem, byla jen otázka, kdy nám tam něco spadne,“ komentoval Jelínek bezprostředně po utkání. Právě on je navíc aktuálně lídrem naší produktivity, v devatenácti zápasech nasbíral 18 bodů za osm branek a deset asistencí, díky čemuž je šestým nejproduktivnějším mužem celé extraligy.

Dokáže se proti Chomutovu znovu prosadit a dokáží naši hráči obrat Piráty o body? To se dozvíme v pátek od 17:30.