Ohlasy k zápasu

Kluci mi hodně pomohli, dodal k vychytané nule Marek Pinc

L i b e r e c - V obou zápasech čtvrtfinále shořeli sparťanští útočníci na skvělém Marku Pincovi. Liberecký brankář podal jak v pondělí, tak v úterý skvělý výkon a výrazně se podílel na libereckých výhrách. „Kluci mi moc pomohli, hráli obětavě a tím mi tu nulu hodně ulehčili,“ dodal po druhém čtvrtfinále spokojený brankář, který zatím v sérii z osmašedesáti sparťanských střel pustil jen jednu.

Marku ve druhém zápase se ti podařilo vychytat nulu, i když na tebe šlo paradoxně více střel než v prvním utkání. Dá se tedy říci, že i pro tebe byl druhý zápas těžší?
Určitě, Sparta nás hodně zatlačila. Od začátku napadali ve dvou, někdy i ve třech a první dvě třetiny hráli opravdu výborně, byli rychlejší. Nám ale vždy pomohly vstřelené branky. Hlavně asi ten gól ve čtyřicáté minutě byl hodně důležitý. Ale jak říkám, Sparta hrála o hodně lépe než v prvním utkání. My jsme hráli hodně takticky a podařilo se nám vstřelit i nějaké góly po jejich chybách a myslím, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě.

Sparta byla dnes i střelecky aktivnější, jak se ti chytalo, když byl tým občas pod tlakem?
Hodně mi pomohli kluci. Hráli opravdu výborně, čistili tam prostor přede mnou a já jsem toho pak mnohem víc viděl. Je ale pravda, že hráči Sparty do mě v tom druhém zápase víc chodili a víc se snažili mi stínit.

Bylo to asi velké uklidnění, když se týmu podařilo před koncem druhé třetiny odskočit na dvě branky.
To samozřejmě, Sparta měla za stavu 1:0 docela dost šancí, naštěstí to ale nedali a za stavu 2:0 už se samozřejmě hraje jinak.

Co jste si říkali s klukama v kabině po druhé třetině, když jste vedli 2:0?
Tak hlavně že musíme hrát v klidu, dobře ze zadu. To se nám povedlo a tu třetí třetinu jsme už dohráli bez problémů.

V každém zápase jste hráli devět oslabení, nicméně ani v nich tým neinkasoval, takže týmu viditelně nevadí ani hra v početní nevýhodě…
Myslím si, že máme jeden z nejlepších týmů na oslabení v celé extralize. Kluci to potvrzují celou sezónu a oslabení hrají opravdu perfektně.

Atmosféra byla i na druhém utkání výborná, souhlasíš?
Určitě, atmosféra je fantastická. Fanoušci tady jsou opravdu skvělí.

Mnozí čekali, že tato série bude vyrovnaná. Po dvou zápasech ale vedete 2:0 a skóre z obou zápasů dohromady je 9:1. Očekával jsi, že by se série mohla takto vyvíjet?
Samozřejmě to skóre je poměrně vysoké a nečekal jsem, že vyhrajeme tak vysoko, ale počítal jsem s tím, že po dvou zápasech povedeme 2:0.

Ty první dva zápasy byly opravdu výsledkově poměrně jednoznačné, není ale potřeba přibrzdit tu euforii, aby nedošlo k podcenění Sparty?
Ne to určitě ne, my jsme si s klukama hned po zápase řekli, že sice vedeme 2:0, ale že to ještě pořád nic neznamená. Jak jsem řekl i po prvním zápase, hraje se na čtyři vítězná utkání a dokud tam nebude ta čtyřka, tak rozhodnuto není. A o podcenění bych vůbec nemluvil, to nepřichází v úvahu.

Jak důležitá je pro tebe ta vychytaná nula?
Důležité je především to vítězství, hra je se na zápasy a ne na statistiky. Potěší to, ale že by to bylo něco významného, to ne.

Co se dá očekávat od těch zápasů v Praze?
Těžko říct, Sparta na nás bude chtít určitě vlítnout. Myslím, že hlavně ze začátku se budou snažit být aktivní, jako dneska. Bude to určitě těžké, ale pokusíme se minimálně jedno vítězství urvat.