Ohlasy k zápasu

Musíme hrát celých šedesát minut, burcoval Petr Nedvěd po první prohře v sérii

L i b e r e c – Liberečtí Bílí Tygři nevstoupili do čtvrtfinále se Slavií pravou nohou a po porážce 4:5 ztratili první bod v sérii. Severočechům nepomohla ani branka Petra Nedvěda, který si musel jít odpykat i dva dvouminutové tresty. Nejvíc ale „namíchlo“ modrobílého kapitána vyloučení, kdy domácí hráli v šesti. „O těch chybách bych trošku polemizoval. Tam bylo jasné střídání,“ řekl Petr Nedvěd svůj pohled na situaci.

Bílí Tygři nezvládli svůj první zápas čtvrtfinále a prohrávají v sérii 0:1. Utkání měli přitom velmi slibně rozehrané a ke konci druhé třetiny vedli o dvě branky. Slavia ale zvýšila obrátky a zápas dokázala srovnat. Právě na důležitý dvoubrankový náskok zvyšoval Petr Nedvěd, který byl v zápase hodně aktivní. „Dostali jsme dnes minimálně dva laciné góly a to rozhodlo,“ komentoval liberecký kapitán libereckou porážku hned z kraje rozhovoru.

Petr Nedvěd: "Udělali jsme školácké chyby, za které jsme zaplatili."

Liberečtí byli v „bílém peklu“ po většinu zápasu lepším mužstvem, ale elektrizující atmosféra kouzla na domácí hole nepřinesla. „Dnes se bohužel potvrdilo, že se zápas hraje šedesát minut a my jsme ho bohužel nezvládli,“ smutnil hráč s číslem „93“. Ano, liberecký nejproduktivnější hráč základní části měl pravdu. Slavia byla prakticky na lopatkách, jenže zbytečné chyby dokázaly zápas otočit. Sešívaní dokonce nevyužili ani 48 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3, přesto dokázali v závěrečné třetině srovnat a nakonec i vývoj otočit.

V poslední dvacetiminutovce na ledě plály emoce a domácí protestovali zejména proti jejich hře v šesti mužích. Bylo to chybné střídání nebo špatný verdikt rozhodčích? „O těch chybách bych trošku polemizoval. Tam bylo jasné střídání. Pokud puk letí ke střídačce a hráč jde střídat a druhý tam skočí, tak je jasné, že kotouč je tam. To se nemůže pískat“, měl Tygr se zkušenostmi z NHL jasno o dané situaci. „Nemá smysl už nad tím polemizovat, prostě to bylo odpískané. Byla to chyba ze strany sudích, ale my jsme to přesto měli zvládnout lépe,“ dodal vzápětí. Slavia právě přesilovou hru využila a srovnala na důležitých 4:4.

Bílí Tygři několikrát v zápase nachytali nepřipraveného Kopřivu, kterého jako by svazovala atmosféra bílého publika. „Chtěli jsme na něj hodně střílet a vytvořit na něho tlak. V některých situacích se nám to podařilo, pak to ale zavřel,“ vysvětlil devětatřicetiletý hráč taktický záměr před utkáním. Jenže obrana kolem slávistického brankáře pracovala jako dobře namazaný stroj a pokud byly nějaké problémy, vyřešila to právě ona. „Soupeř má vynikající obranu. První třetina byla z naší strany hodně slušná, ve třetí třetině už to nebylo bohužel ono,“ našel Nedvěd přesto určitá pozitiva v první porážce čtvrtfinále.