Poslední Kladno zavítá do Liberce

L i b e r e c - Kladenští přijedou na sever Čech v roli posledního týmu extraligy, a tudíž by pro ně byl úspěchem jakýkoliv bodový zisk. Ovšem v posledním zápase dokázali přehrát Plzeň, a tak na Tygry nečeká nic jednoduchého. První vzájemný duel na kladenském ledě dopadl po jediném gólu Plodka fotbalovým výsledkem 0:1. Začátek utkání je v 17.00.

HC GEUS OKNA Kladno

Kladnu se začátek soutěže vůbec nevydařil a z prvních patnácti zápasů dokázalo vytěžit jen devět bodů. Pouze dvě výhry ve čtvrtině soutěže - to určitě nebyla předsezónní vize kladenského vedení a fanoušků. Proto Středočeši v minulém zápase zabojovali a na vlastním ledě obrali Plzeň o všechny body. Po rychlém Vampolově gólu z úvodu utkání se dokázali rychle vzpamatovat a obrátit výsledek na svou stranu. Dařilo se především zkušeným útočníkům, na které Kladno spoléha. Martinu Procházkovi, Pavlu Paterovi a zatím nejproduktivnějšímu Jaroslavu Kallovi, který proti Plzni zamířil přesně hned dvakrát.

Hosté by určitě chtěli zopakovat dobrou obranu, jakou prezentovali v posledním střetnutí s Bílými Tygry. Dopomoci by jim k tomu měl i uzdravující se Zdeněk Orct, který v pátečním zápase už seděl alespoň na lavičce náhradníků.

HC GEUS OKNA Kladno – HC Lasselsberger Plzeň 6:3

Branky a nahrávky: 11. Štěpánek (Martin Procházka), 13. Ševc (Kuchler), 18. Horna (Martin Procházka), 25. Kalla (Štěpánek), 40. Patera (Kalla), 57. Kalla (Horna) - 1. Vampola (Důras), 35. Kubalík (Benák), 56. Laš (Důras).
Rozhodčí: Konc (Slov.) - Prchal, Čížek. Vyloučení:3:2.Využití: 1:0.Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Sestava v posledním kole

HC GEUS OKNA Kladno: Lev - Ševc, Hájek, Nádašdi, Štěpánek, Pavlas, Schnabel - Čurilla, Patera, Martin Procházka - Horna, Kalla, Bělohlav - Sedlák, Gardoň, Kuchler - Diviš, Kazatel, Frolík.

Spaťané v minulém kole přetrhli vítěznou libereckou šňůru, a tak se Tygři pokusí o nápravu proti Kladnu. Pražané po první třetině vedli o dvě branky a když těsně před druhou sirénou navýšil náskok Vykoukal, vypadalo to s domácími špatně. Ale Liberečtí znovu potvrdili, že poslední třetiny jsou jejich doménou a Plodek svým jedenáctým gólem v sezoně zdramatizoval zápas. Od této chvíle se hrál hokej jen na Dubovu branku a vyprodaná Tipsport arena tlačila Tygry za dalším gólem. A to se osm minut před koncem povedlo Lukáši Vantuchovi. Jenže vyrovnávací branka zásluhou několika skvělých zásahů Duby nepřišla, a tak se Sparta stala po Karlových Varech druhým týmem v této sezoně, který dobyl tygří led.

Potěšitelnou zprávou byl určitě návrat Václava Nováka po zranění na led. Liberecký útočník by měl být připraven i proti Kladnu narozdíl od Václava Pletky, který si se svým zraněním z přípravy na návrat ještě pár týdnů počká.

Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 2:3

Branky a nahrávky: 48. Plodek (Klimenta), 52. Vantuch (Žabka) - 5. Langhammer (Dragoun), 13. Černošek (Hromas), 40. Vykoukal (Vondráček).
Rozhodčí: Turčan - Kis, Padevět. Vyloučení: 5:8.Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Bílí Tygři Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, S. Procházka - Vantuch, Dušek, V. Novák.

Postavení týmů v tabulce po 16.kole

14. HC GEUS OKNA Kladno          37:59	12
 3. Bílí Tygři Liberec	         52:36	34

Historická bilance klubů

Celkově se Liberec s Kladnem střetl sedmnáckrát a v posledním sezonách je pravidelně úspěšnější. Až na výjimky bývají zápasy vyrovnané a na obou stranách padá velký počet branek.