Mládežnický hokej

Víme, že to bude těžké, postup ale chceme slavit už v pátek, přiznává dorostenec Miškovský

L i b e r e c - Den před svými sedmnáctými narozeninami si dal hezký dárek dorostenec Daniel Miškovský. Mladý liberecký útočník se v první semifinálové bitvě proti pražské Slavii jednou trefou podílel na výhře Tygrů v prvním utkání série. Jak přiznal po těžkém utkání, chtěl by se svými spoluhráči slavit postup do finále již v pátek v Praze.

Dane, jak bys zhodnotil dnešní utkání?
Byl to hodně těžký zápas. Celý zápas jsme jeli naplno a oni taky. Trenér nás ještě upozorňoval, že ve třetí třetině začnou lítat ještě víc, takže jsme dnes opravdu makali a bylo to hodně náročné.

Jak jsi vůbec spokojený, že v semifinále hrajete právě se Slavií?
Tak tady už si moc nevyberete, jestli Vítkovice, Třinec nebo Slavia. V té nejlepší čtyřce už je to opravdu těžké. Ale určitě je pro mě osobně Slavia lepší než třeba Třinec.

Slávisté vás určitě potrápili víc než České Budějovice ve čtvrtfinále.
Určitě, mají silnější tým a jsou zkušenější.

Jak padl druhý gól Slavie? Vypadalo to, že jste si v podstatě dali vlastní branku?
No tam jsme si dali vlastence. Někdo od nich tam nahodil puk před branku a trefilo to našeho beka do nohy, ten to chtěl uklidit a poslal to k nám do brány.

Rozhodujícím momentem zápasu byl asi gól na 3:2…
To ano. Po dvou třetinách to bylo vlastně vabank a dalo se čekat, že kdo dá dalšího góla, bude blízko. Nám se to povedlo, a pak jsme si to už pohlídali a ubránili to.

Můžeš popsat tvůj, který padl po pěkné kombinační akci?
David Morong zatáhl puk do třetiny po pravé straně, najel si s ním za branku, tak jsem na něj zavolal, ať mi to pošle před ní. Dostal jsem to na bekhend, byl tam docela zmatek, tak jsem do toho spíš tak dloubnul a spadlo to tam. Ani jsem to sám moc neviděl, jak to prošlo až do brány.

Druhý zápas hrajete v pátek na Slavii. Předpokládám, že budete chtít rozhodnout už tam.
Určitě, chceme tam uspět a v neděli už nehrát. Ale víme, že to bude těžké. Letos jsme je v základní části vlastně neporazili ani jednou. Tam jsme prohráli 4:2, ale po dvou třetinách to bylo už 4:0 a doma nás pak porazili dokonce 6:2, takže to rozhodně nebude nic lehkého.